Vystavení vzhledu webu

Celouniverzitní šablona napojena na redakční systém DG umožňuje jednoduché vystavení hlavní strany webových stránek pomocí fixních a flexibilních sekcí:


- Rychlé odkazy - Fixně umístěny vpravo nahoře s možností měnit jak text odkazů tak jejich URL.


- Hlavní menu - Hlavní menu je lištou zobrazující uzly webu na první úrovni struktury. Toto menu je fixně umístěno pod logem a rychlými odkazy bez možnosti pozici změnit.


- Karusel - Zobrazuje dynamické nebo statické obrázky s možností prokliku na detail stránky. Karusel je polohován přímo pod menu a jeho pozici není možno měnit.


- Aktuality - Sekce vypisuje seznam aktualit v závislosti na datu jejich publikace nebo určení, zda se jedná o hlavní aktualitu či nikoli.


- Volný text - Slouží k vypsání a naformátování libovolného textu.


- Rozcestník - Umožňuje vytvořit až 4 výrazné bloky s nadpisem, pod které se seskupují odkazy na další uzly.


- Video - Sekce video na hlavní straně zobrazuje libovolné video nahrané na kanál Youtube.com


- Kalendář - Zobrazuje akce pořádané aktuální den a kalendář se zvýrazněnými dny, ve které se koná událost publikovaná pro daný web.


- Dlaždice - Dlaždicové zobrazení uzlů. Návod


- Responzivní sloupce - Zobrazení volného textu ve dvou/tří sloupcích. Tento obsah je na počítačové verzi vedle sebe ve sloupcích. Na mobilní verzi je obsah pod sebou. Návod


- Záložky - Zobrazení jednotlivých textových bloků pod klikatelnými tlačítky. Vždy je viditelný pouze aktivní blok, který je vybrán. Návod


- Patička - Zobrazuje třísloupcový blok s libovolným obsahem. Patička je vždy pozičně umístěna dole.Sekce Aktuality, Volný text, Rozcestník, Video a Kalendář jsou flexibilními sekcemi, jejichž pozici je možno měnit přesunutím. Pořadí sekcí je přesunutelné pomocí uchopení uzlu sekce myší a přesunutí požadované místo.Poslední změna: 12. říjen 2023 09:45 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám