Instalace

1. Instalace aplikace

Instalátor aplikace pro prostředí Windows je možné státnout pomocí následujícího odkazu. Pro úspěšnou instalaci je potřebné mít administrátorský přístup do systému.


Instalátor DG Client 4.1 pro Windows - verze pro administrátory


V případě, že administrátorský přístup nemáte, můžete skusit ješte uživatelskou instalaci pomocí následujícího odkazu. Ta však ale v některých situacích nemusí fungovat. V takovém případě se prosím obraťte na administrátora Vášho systému se žádostí o instalaci pomocí verze pro administrátory uvedené výše.


Instalátor DG Client 4.1 pro Windows - uživatelská verze


Pro instalací v prostředí Mac OS prosím použijte tuto verzi instalátoru:


Instalátor DG Client 4.1 pro Mac OS

2. Spuštění aplikace

Pro spuštění aplikace kliněte na ikonku aplikace DG Client, která byla vytvořena instalátorem. Aplikaci lze taktéž spustit pomocí Start Menu (v prostředí Windows), nebo ji lze nalézt v seznamu aplikací (v prostředí Mac OS).

3. Konfigurace profilu

Po spuštění aplikace DG je třeba si nastavit svůj profil. K nastavení profilu budete potřebovat jméno a heslo. Pokud je nemáte, kontaktujte svého (fakultního) správce. V případě, že správce nemáte, nebo nevíte na koho se obrátit, kontaktujte nás e-mailem na: document.globe@ruk.cuni.czAdresa serveru je: https://charles.ruk.cuni.cz:8082

Po připojení do aplikace DG se v roletce pro výběr disků zobrazí položka UK/Seznam Webů, pod kterou najdete obsah těch webových stránek, ke kterým máte nastavena práva. Pokud nevidíte webové stránky, které potřebujete spravovat, napište nám na

Video návod pro nastavení profilu najdete také v tomto videotutoriálu.

4. Jak se systémem pracovat

Podívejte se na naše videotutoriály které Vás přehledně provedou všemi funkcemi programu DG. Jejich seznam najdete na této stránce.


Poslední změna: 22. červen 2023 14:05 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám