Jazykové mutace

Redakční systém Document Globe umožňuje vytváření jazykových verzí, které jsou administrovatelné stejným způsobem jako česká verze.

V případě, že chceme vytvořit anglickou verzi webu, je třeba kontaktovat vývojové oddělení, aby web vytvořilo a přidělilo redaktorům práva pro jeho editaci. Jestliže máte přidělená práva pro editaci anglické verze webu, v administraci DG se vám EN verze zobrazí jako další web.


Po vytvoření jazykové mutace je třeba nastavit v české verzi webu odkaz na anglickou verzi a v anglické verzi na českou verzi webu.

Ve složce "Celouniverzitní šablona" nastavíme příslušnou jazykovou verzi webu a vložíme odkaz na druhou jazykovou verzi webu.
Na webu z venku se pak objeví u příslušné verze vlaječka s proklikem na druhou jazykovou verzi.
Nastavení jazykové mutace jednotlivých uzlů

V nastavení samotného uzlu je možné specifikovat URL adresy jazykových mutací uzlu. Pokud se URL pro druhý jazyk uzlu nastaví, tak při zobrazení uzlu na webu povede odkaz na druhý jazyk právě na nastavenou URL.


Nastavení jazykové mutace uzlu pro druhý jazyk
Nastavení jazykové mutace uzlu pro druhý jazyk


URL pro jazykové mutace uzlů lze nastavovat jak pro klasické (textové) typy uzlů, tak i pro Události a Aktuality.Dědičnost URL jazykových mutací uzlů

U nastavení jazykových mutací konkrétních uzlů funguje jejich dědičnost z nadřazených uzlů. Příklad pro vysvětlení:


Máme uzel A, který je rodičovský uzel pro uzel B. Uzel A má nastavenou URL pro anglickou verzi uzlu. Uzel B nemá nastavenou URL pro anglickou verzi uzlu. Výsledkem dědičnosti bude, že uzel B převezme (zdědí) URL uzlu A, takže po kliknutí v uzlu B na vlaječku s anglickým jazykem, bude oživatel přesměrován na anglickou verzi uzlu A.


Tato dědičnost funguje rekurzivně, tudíž algoritmus pojede při hledání URL pro druhý jazyk skrz rodičovský uzel rodičovského uzlu a tak dále.

Poslední změna: 18. květen 2021 08:40 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám