Práce s textovým editorem

Zarovnání

Zarovnání textů se v DG děje automaticky vlevo (pro některé weby zarovnání vlevo může být automaticky interpretováno jako zarovnání do bloku - toto je dáno grafickým předpisem pro daný web). Prostřednictvím, ikonek zarovnání můžete styl zarovnání změnit.


Barva písma

Písmo v těle článku nebo aktuality je snadno obarvitelné.V rámci zachování jednotného stylu celouniverzitní šablony však doporučujeme používat tuto funkci jen ve vyjímečných případech. Pro některé weby se dokonce nastavení barvy textu ignoruje (pro zachováni konzistence grafické prezentace webu).

Horní a dolní index, přeškrtnutý text

DG umožňuje pracovat s textem ve smyslu přidávání horního a dolního indexu nebo přeškrtnutého písma. Před kliknutím na ikonky textového editoru je třeba formátovaný text nejprve označit kurzorem.


Odrážky

Systém seznamu odrážek v DG nabízí tvorbu jednoduchých, bodových nebo číslovaných odrážek do několika úrovní hloubky.

Pokud chceme odrážku smazat, umístíme kurzor za úroveň pole pro odrážky a stiskneme klávesnici BackSpace.Přidání/odebrání další položky seznamu, nebo také změnu stylu číslování, provedeme pomocí kontextového menu vyvolaného stlačením pravého tlačitka myši s kurzorem nad některou z položek seznamu.

Poznámka

Funkce "Poznámka" slouží k vytvoření k vytvoření klasické poznámky pod čarou tak, jak ji známe např. z Wordovských dokumentů.


Poznámku vytvoříme v administraci kliknutím na ikonku "Poznámka" v a následným rozkliknutím ikonky s tužkou a číslem v těle dokumentu. Tím se nám otevře okno, do kterého můžeme poznámku vepsat.Na přední části webu se zobrazí číslo poznámky, které odkazuje pod čáru s obsahem příslušné poznámky.Poslední změna: 11. leden 2016 19:08 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám