Odkazy

Systém DG umožňuje pro rychlejší orientaci a přesnější funkcionalitu několik typů odkazů.

Externí odkaz

Externí odkaz slouží k odkazování na webové stránky nebo dokument, které jsou mimo stránku i webové stránky, které aktuálně spravujete. Po kliknutí na ikonku v nabídkové liště textového editoru, se umístí ikona dovnitř těla stránky. Tuto ikonku rozklikněte a do vyskakovacího okna vložte odkaz na externí stránku a stikněte OK. Vedle ikonky v těle stránky umístěte kurzor a vepište slovo/a, pod která chcete odkaz umístit.


Interní odkazy

Interní odkaz plní funkci tzv. kotvy, díky které můžete odkazovat do libovolné části dané stránky, resp. na libovolnou sekci v té samé stránce.Tím můžete snadno uživatele navigovat na tu správnou část textu v případě, že je stránka příliš dlouhá a strukturovaná.

Odkaz na e-mail

Odkaz na email slouží k vložení aktivního emailu do těla stránky.


Po kliknutí na ikonku obálky v nabídkové liště textového editoru, se umístí ikona dovnitř těla stránky. Tuto ikonu rozklikněte a do vyskakovacího okna vložte e-mail a stikněte OK. Vedle ikonky v těle stránky umístěte kurzor a vepište jméno nebo slovo, pod které chcete odkaz na email umístit.

Použití tohoto druhu odkazu umožňuje návštěvníkům webových stránek vložit jednoduše emailovou adresu přímo do svého poštovního klienta (např. do outlooku, thunderbirdu .apod.) kliknutím na daný text.

Odkaz na jiný uzel

Odkaz na jiný uzel umožňuje, aby editor webových stránek mohl jednoduše odkázat návštěvníka webu na libovolnou stránku téhož webu, tedy jiný uzel.


PKliknutím na ikonu "Odkaz na jiný uzel" v nabídkové liště umístíte funkcionalitu do těla stránky. Po jejím rozkliknutí se zobrazí okno. Do levého horního rohu tohoto okna vpište číslo uzlu a klikněte na tlačítko OK. Odkaz se tím vytvoří a okno se automaticky zavře.Po zavření okna je třeba ještě vepsat text odkazu.


Odkaz na soubor ke stažení

Použitím funkce "Odkaz na soubor ke stažení" dáte možnost návštěvníkům webu zobrazit si a stáhnout soubor ve formátech .jpg, .doc, .xls, pdf.

V nabídkové liště klikněte na ikonu "Odkaz na soubor ke stažení". Tím umístíte tuto ikonu do těla stránky.Po té ikonku rozklikněte a zobrazí se vám dialogové okno. Následně vyberte soubor, který již máte ve složce Soubory daného uzlu nebo nahrajte nový soubor z disku vašeho počítače a klikněte na tlačítko OK.Po zavření dialogového okna je třeba ještě vepsat název odkazu na soubor.Poslední změna: 11. leden 2016 16:18 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám