Připojení síťových disků S: a H: na Windows

Postup pro Windows


Na počítači mimo kancelář můžete pracovat i se svými soubory, se kterými běžně pracujete v kanceláři. Tyto vaše soubory jsou uloženy na síťovém disku, tj. za určitých podmínek se k nim dostanete a můžete s nimi normálním způsobem pracovat.


Před použitím je potřeba:

Připojení osobní síťové složky (disk H:)

 1. Spusťte Průzkumník souborů (např. pomocí klávesové zkratky Win+E).

 2. Klikněte pravým tlačítkem myši na Tento počítač v postranním panelu Průzkumníka souborů a vyberte Připojit síťovou jednotku. 3. Podle obrázku vyberte z rozbalovacího seznamu Jednotka písmeno H (nebo jiné, pokud už je toto písmeno obsazené) a do políčka Složka napište:

  \\handyman.uvtuk.cuni.cz\users\<váš_login>


  Místo <váš_login> napište své uživatelské jméno, kterým se přihlašujete do pracovního PC, do e-mailu nebo VPN. 4. Zaškrtněte políčko Znovu připojit při přihlášení.

 5. Nyní zadejte své přihlašovací údaje, kterými se přihlašujete do pracovního PC, do e-mailu nebo VPN a klikněte na OK.


  Uživatelské jméno zadejte ve tvaru uvtuk\vas_login. 6. Nyní máte na disku H přístup ke všem svým pracovním dokumentům. Nezapomeňte, že musíte být připojeni k Internetu a přihlášeni do pracovní sítě pomocí VPN.


  Po skončení práce stačí, když se odpojíte od VPN.Připojení sdílené síťové složky (disk S:)

Přístup k souborům, které se nacházejí ve sdílené složce (disk S:) je velmi podobný přístupu k osobním složkám. Rozdíl je pouze v cestě k této sdílené složce a případně zvolenému písmenu disku.


Postupujte podle návodu pro připojení osobní složky, jen jako adresu síťové složky v bodě 3 použijte adresu \\handyman.uvtuk.cuni.cz\data a jako jednotku vyberte písmeno S. Přihlašovací údaje jsou stejné.
Poslední změna: 16. srpen 2019 11:57 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám