Připojení síťových disků S: a H: na Macu

Postup pro macOS


Na počítači mimo kancelář můžete pracovat i se svými soubory, se kterými běžně pracujete v kanceláři. Tyto vaše soubory jsou uloženy na síťovém disku, tj. za určitých podmínek se k nim dostanete a můžete s nimi normálním způsobem pracovat.


Před použitím je potřeba:

Připojení sdílené síťové složky (disk S:)

  1. V aplikaci Finder (zobrazení souborů) v horní liště klikněte na Otevřít a vyberte Připojit k serveru.  2. Vložte adresu smb://handyman.uvtuk.cuni.cz a klikněte na Připojit.  3. Potvrďte dotaz kliknutím na Připojit.  4. Vložte své uživatelské jméno a heslo, klikněte na volbu Uložit heslo do svazku klíčů a klikněte na Připojit.


    Místo vaslogin napište své uživatelské jméno, kterým se přihlašujete do pracovního PC, do e-mailu nebo VPN.


  5. Ze seznamu svazků vyberte svazek Data a klikněte na OK.  6. Máte-li nyní otevřenu požadovanou složku, můžete si ji přidat do bočního panelu Finderu pro rychlejší přístup.


    Z horní nabídky Soubor vyberte volbu Přidat do bočního panelu.
Připojení osobní síťové složky (disk H:)

Přístup k souborům, které se nacházejí ve vaší osobní složce (disk H:) je velmi podobný přístupu ke sdíleným složkám. Rozdíl je pouze v cestě k této složce.


Postupujte podle návodu pro připojení sdílené složky, jen ze seznamu svazků vyberte svazek users. Ze seznamu složek uživatelů vyberte dle svého loginu svoji složku a poté si ji přidejte do bočního panelu pro rychlejší přístup. Přihlašovací údaje jsou stejné jako pro připojení sdílené složky.

Poslední změna: 16. srpen 2019 12:45 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám