Připojení do VPN na Macu

Některé postupy práce mimo kancelář neumožňují přímou práci mimo síť RUK. Vzhledem k tomu, že např. doma pracujeme v úplně jiné síti, než v práci, nemáme běžným způsobem přístup k dokumentům a dalším zdrojům, které máme k dispozici v pracovní síti.


Existuje však možnost, jak se připojit do pracovní sítě i pomocí sítě domácí a to prostřednictvím tzv. VPN (Virtual Private Network). Díky tomuto spojení se můžeme např. připojit na náš počítač v kanceláři, tisknout na vzdálených tiskárnách, nebo pracovat se svými dokumenty na síťových discích S nebo H.


Jak se připojit


 1. Pro připojení je potřeba mít na svém počítači nainstalovaný Cisco AnyConnect Mobility Client.


  Návod na stažení a instalaci


  Máte-li již program nainstalovaný, spusťte jej kliknutím na ikonu v Launcheru. 2. Do volného políčka napište tuto adresu: fwr.jinonice.cuni.cz a klikněte na Connect. 3. Požádá-li vás systém o vaše heslo do svazku klíčů, stačí zadat heslo do vašeho uživatelského účtu na Macu. O toto heslo vás systém může požádat i dvakrát za sebou. 4. V políčku Group vyberte buď rukvpn, jste-li z rektorátu, nebo jinonicevpn, jste-li zaměstnanci Kolejí a menz:  Nyní do políčka Username a Password vyplňte svůj login a heslo, které používáte pro přihlašování do svého pracovního PC, případně do e-mailu, VPN či na vzdálenou plochu. Poté klikněte na OK. 5. Nyní byste již měli být připojeni.Jak se odpojit


 • Během připojení k VPN program Cisco AnyConnect stále běží a je vidět v oznamovací oblasti horní lišty.


  Kliknutím na ikonu programu v horní liště a výběrem Disconnect připojení k VPN ukončíte.
Poslední změna: 27. duben 2021 12:33 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám