Připojení síťových tiskáren na Windows

Postup pro Windows


Na pracovní tiskárny, které jsou zapojeny v síti RUK můžete tisknout i z jiných počítačů, než jsou vaše PC v kanceláři. Stačí, když se pomocí VPN připojíte do sítě RUK a poté ručně tiskárnu přidáte.


Před použitím je potřeba:

Jak si připojit k síťovou tiskárnu

 1. Spusťte Průzkumník souborů (např. pomocí klávesové zkratky Win+E).

 2. Do adresního řádku v Průzkumníku souborů napište adresu serveru s tiskárnami:

  \\handyman6.uvtuk.cuni.cz 3. Nyní zadejte své přihlašovací údaje, kterými se přihlašujete do pracovního PC, do e-mailu nebo VPN a klikněte na OK.


  Uživatelské jméno zadejte ve tvaru uvtuk\vas_login. 4. Zobrazí se seznam dostupných tiskáren. Kliknutím na ikonu Zobrazí informace o každé položce v okně v pravém dolním rohu okna zobrazte více informací o tiskárnách a vyberte tu, kterou chcete připojit. 5. Na vybranou tiskárnu klikněte pravým tlačítkem a vyberte Připojit.  Tip: Připojení některých tiskáren může vyžadovat administrátorská práva pro váš počítač. Pokud tato práva nemáte, obraťte se na někoho s právy administrátora, ať instalaci dokončí.


  Tip: Na vybrané tiskárně musíte mít nastavena práva k tisku. Může se stát, že na zvolené tiskárně tato práva mít nebudete a budete muset vybrat jinou.Poslední změna: 16. srpen 2019 16:00 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám