• Podpora
 • Návody
 • Přesměrování e-mailu Microsoft 365 na stávající pracovní e-mail

Přesměrování e-mailu Microsoft 365 na stávající pracovní e-mail

V rámci systému Microsoft 365 má každý student a zaměstnanec svoji cloudovou e-mailovou schránku ve formátu čísloosoby@o365.cuni.cz. Je možné, že vám na tento cloudový e-mail chodí důležité zprávy a pozvánky pro spolupráci na dokumentech nebo pozvánky na videokonference Teams, aniž byste to zaznamenali. To je dáno tím, že vaše hlavní e-mailová schránka má jinou adresu a je umístěna na jiném serveru. Proto velmi doporučujeme, abyste si tuto cloudovou e-mailovou schránku přesměrovali na svůj hlavní pracovní e-mail, abyste o žádné důležité informace nepřišli.

Jak poznám, že se mě to týká?

Přihlaste se do vaší cloudové e-mailové schránky na Microsoft 365 a podívejte se, jestli tam budou zprávy z vaší běžné e-mailové komunikace. Pokud ano, pak se vás tato informace netýká a nemusíte nastavovat žádné přesměrování. Pokud ne, pak je vhodné přesměrování nastavit.

Jak se přihlásím do e-mailu na Microsoft 365?

 1. Přejděte na stránku https://outlook.office.com/.

 2. Do přihlašovacího pole zadejte své čísloosoby@o365.cuni.cz

  (tedy např. 12345678@o365.cuni.cz) a klikněte na Další. 3. Nyní se zadejte své přihlašovací údaje do CASu a klikněte na Přihlásit:  Tip: Neznáte-li své přihlašovací údaje do CAS, postupujte podle návodů na https://ldapuser.cuni.cz.


 4. Pracujete-li ve svém osobním profilu, který je chráněn heslem, a pokud nepoužíváte jiný účet do Microsoft 365, můžete v následujícím okně kliknout na Ano.


  Důležité:

  Pracujete-li na jiném než osobním profilu, např. na veřejném PC s přístupem více lidí, rozhodně klikněte na Ne.
Jak si nastavím přeposílání?

 1. V pravém horním rohu webu klikněte na ikonu ozubeného kola Nastavení. 2. Do vyhledávacího pole napište začátek slova přeposílání a klikněte na nabízenou volbu Přeposílání. 3. V zobrazeném okně zaškrtněte políčko Povolit přeposílání a napište svůj hlavní pracovní e-mail, na který chcete zprávy přeposílat.


  Důležité: Ověřte, zda máte zaškrtnuté políčko Ukládat kopie přeposílaných zpráv. Díky tomu uvidíte v cloudovém kalendáři např. v Teams schůzky, kam jste byli pozvaní a budou fungovat další propojení.  Nakonec v okně zcela dole klikněte na tlačítko Uložit.
Poslední změna: 2. únor 2023 10:43 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám