Návod pro Windows 10


Tento návod popisuje nastavení operačního systému Windows 10 pro připojení do bezdrátové sítě eduroam. Předpokládá se, že uživatel má již nainstalovány (většinou od výrobce) ovladače bezdrátové síťové karty. Doporučuje se vždy používat aktuální verze ovladačů.


Tento návod předpokládá, že WiFi připojení je konfigurováno systémem Windows. Proto je nezbytné vypnout, nebo lépe odinstalovat případné aplikace pro konfiguraci WiFi připojení od výrobce zařízení.


Také se předpokládá, že má uživatel funkční účet pro eduroam. Pokud tomu tak není, informace jsou k dispozici na stránce přístupové údaje.


Automatická konfigurace

Windows 10 umožňují použít konfiguraci WiFi připojení pomocí programu eduroamcuni3.exe.


Program nastaví WiFi připojení k síti eduroam. Poté vyberte v nabídce připojení k síti eduroam, klikněte na tlačítko Připojit a zadejte vaše přihlašovací údaje.Předpokládá se, že uživatel má funkční účet pro eduroam. Pokud tomu tak není, informace jsou k dispozici na stránce přístupové údaje.


Pokud by program nefungoval, nastavte připojení ručně. Postup je obdobný, jako pro operační systém Windows 8.


Uživatelské jméno a heslo se po úspěšném přihlášení uloží do systému a při dalším připojení již není nutné jméno a heslo znovu zadávat.


Pak už nic nebrání využívání připojení. Pozor ale na podporované služby. Pokud Vám něco nefunguje, podívejte se nejdříve na stránku podporované služby, zda je takový provoz v síti povolený.Návrat na hlavní stránkuNázev a logo eduroam jsou registrovanou ochrannou známkou společnosti TERENA.


Poslední změna: 31. leden 2023 17:42 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám