SIS4 - nový design SISu

EN VERSION

Proč nový design

Svět informačních technologií se vyvíjí a to mílovými kroky, stejně tak jako potřeby studentů, kteří mění papír a tužku za mobilní technologie. Pro nový systém je zvolen přístup, jehož cílem je dostát požadavkům moderního vzhledu, snadného ovládání a responzivního designu, tak abyste mohli běžné akce v systému provést odkudkoliv z mobilního zařízení.


Pilotní provoz

Provoz je pilotní ve dvou ohledech:


  • zatím jde pouze o část funkcionalit (viz níže „Co aplikace umí“)

  • nový design SISu zatím využívá jen část studentů


Cílem pilotního provozu je ověření, že navržený design a způsob ovládání odpovídají požadavkům a potřebám využívání systému studenty.


Proč se do pilotního provozu zapojit

Na vašem názoru nám záleží. Nechceme tvořit aplikaci, která bude z našeho pohledu funkční, ale nebude splňovat potřeby studentů, bude těžkopádná a tím pádem odrazovat studenty od používání. Abychom ale vytvořili takovou aplikaci, která vám bude vyhovovat, potřebujeme vás, váš názor! Nebojte se zapojit do pilotního provozu a říci nám co potřebujete, k čemu vám aplikace ke studiu slouží. Vyslechneme vás a budeme se snažit aplikaci přizpůsobovat vašim potřebám. Studujete několik let a aplikace vám má být sluhou, ne generálem.

Pojďte do toho s námi a pomozte sami sobě mít lepší aplikaci pro studium.


Jak se zapojit do pilotního provozu

Zašlete požadavek o zahrnutí do pilotního provozu se svým univerzitním číslem osoby (na průkazu studenta uvedeno pod fotografií) na email . Nejpozději do 3 pracovních dnů vám bude zřízen přístup. O nastavení přístupu vás budeme informovat.


Jak poznám, že mám oprávnění do nového SISu

Do nového SISu (který je označován „SIS4“) se dostanete prostřednictvím této ikon v původním SISu. Zpět do prostředí původního SISu (tzv. „SIS3“) se dostanete naopak položkou v menu označenou .


Co aplikace umí

  • Úvodní stránka – zobrazuje studentům aktuality, umožňuje rychlý přehled došlé pošty, studijního plánu a výsledků studia. Na úvodní stránce je také rozvrh hodin ve formě kalendáře.

  • Osobní data a nastavení – v této části lze prohlížet a pracovat s osobními daty, informacemi o studiu, provádět tisk potvrzení a číst a odesílat studijní emaily.

  • Moje studium – v této části si můžete prohlížet výsledky zkoušek.

  • Předměty, rozvrh a plány – v novém designu je nyní k dispozici katalog předmětů a studijní plány. V menu je k dispozici i položka Rozvrh, která ale zatím odkazuje na starý SIS3.


V novém designu zatím nehledejte některé další funkce, např. přihlašování na zkoušky nebo zápis do předmětů a rozvrhu. Ty budou následovat v další fázi vývoje.


Kam/komu mám říci své podněty a výhrady

Výhrady, připomínky, zjištěné nedostatky či chyby nahlaste prostřednictvím nástroje Poradna (vždy směřujte na téma dotazu „Nový SIS (SIS4)“) nebo na email .


Jak se dozvím, že je chyba nebo výhrada opravena/zapracována

Informace o zapracování/nezapracování podnětu, opravě chyby dostanete prostřednictvím požadavku v nástroji Poradna. O odpovědi v Poradně budete informováni zasláním emailu na vaši mailovou adresu.


Poslední změna: 8. květen 2020 22:43 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 3

2. a 3. patro

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám