SIS4 - nový design SISu

EN VERSION

Proč nový design

Svět informačních technologií se vyvíjí a to mílovými kroky, stejně tak jako potřeby studentů, kteří mění papír a tužku za mobilní technologie. Pro nový systém je zvolen přístup, jehož cílem je dostát požadavkům moderního vzhledu, snadného ovládání a responzivního designu, tak abyste mohli běžné akce v systému provést odkudkoliv z mobilního zařízení.


Pilotní provoz

Provoz je pilotní ve dvou ohledech:


 • zatím jde pouze o část funkcionalit (viz níže „Co aplikace umí“)

 • nový design SISu zatím využívá jen část studentů


Cílem pilotního provozu je ověření, že navržený design a způsob ovládání odpovídají požadavkům a potřebám využívání systému studenty.


Proč se do pilotního provozu zapojit

Na vašem názoru nám záleží. Nechceme tvořit aplikaci, která bude z našeho pohledu funkční, ale nebude splňovat potřeby studentů, bude těžkopádná a tím pádem odrazovat studenty od používání. Abychom ale vytvořili takovou aplikaci, která vám bude vyhovovat, potřebujeme vás, váš názor! Nebojte se zapojit do pilotního provozu a říci nám co potřebujete, k čemu vám aplikace ke studiu slouží. Vyslechneme vás a budeme se snažit aplikaci přizpůsobovat vašim potřebám. Studujete několik let a aplikace vám má být sluhou, ne generálem.

Pojďte do toho s námi a pomozte sami sobě mít lepší aplikaci pro studium.


Jak se zapojit do pilotního provozu

Zašlete požadavek o zahrnutí do pilotního provozu se svým univerzitním číslem osoby (na průkazu studenta uvedeno pod fotografií) na email . Nejpozději do 3 pracovních dnů vám bude zřízen přístup. O nastavení přístupu vás budeme informovat.


Jak poznám, že mám oprávnění do nového SISu

Do nového SISu (který je označován „SIS4“) se dostanete prostřednictvím této ikon v původním SISu. Zpět do prostředí původního SISu (tzv. „SIS3“) se dostanete naopak položkou v menu označenou .


Co aplikace umí

 • Úvodní stránka – zobrazuje studentům aktuality, umožňuje rychlý přehled došlé pošty, studijního plánu a výsledků studia. Na úvodní stránce je také rozvrh hodin ve formě kalendáře.

 • Osobní data a nastavení – v této části lze prohlížet a pracovat s osobními daty, informacemi o studiu, provádět tisk potvrzení a číst a odesílat studijní emaily.

 • Moje studium – v této části si můžete prohlížet výsledky zkoušek.

 • Předměty, rozvrh a plány – v novém designu je nyní k dispozici katalog předmětů a studijní plány. V menu je k dispozici i položka Rozvrh, která ale zatím odkazuje na starý SIS3.


V novém designu zatím nehledejte některé další funkce, např. přihlašování na zkoušky nebo zápis do předmětů a rozvrhu. Ty budou následovat v další fázi vývoje.


Kam/komu mám říci své podněty a výhrady

Výhrady, připomínky, zjištěné nedostatky či chyby nahlaste prostřednictvím nástroje Poradna (vždy směřujte na téma dotazu „Nový SIS (SIS4)“) nebo na email .


Jak se dozvím, že je chyba nebo výhrada opravena/zapracována

Informace o zapracování/nezapracování podnětu, opravě chyby dostanete prostřednictvím požadavku v nástroji Poradna. O odpovědi v Poradně budete informováni zasláním emailu na vaši mailovou adresu.


Ddávky modulů na akademický rok 2020/2021

 • podzim 2020

  • Hledání osob

  • Přihlašování na zkoušky

 • jaro 2021

  • Zápis předmětů

  • Anketa


Verze SIS pro mobilní zařízení

Současně s novým designem se pracuje na optimalizaci stránek pro mobilní zařízení. Výběr stránek pro optimalizaci vychází z předpokladu využívání a současného využívání stránek.


Rádi bychom šli cestou minimalistické funkce, tj. poskytli studentům takové funkce, které využijí na mobilních zařízeních a poskytnou jim efektivně podporu jejich studia.


Poslední změna: 14. červenec 2022 13:33 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 1180/3

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám