Vyhledávání na UK

Vyhledávání na UK

Vyhledávač prohledává webové stránky UK, hlavní elektronické zdroje předplácené na UK s využitím MetaLibu Jednotné informační brány a Adresář zaměstnanců a studentů UK.


Vyhledávač je dostupný na adrese http://search.cuni.cz


Přípomínky, pomoc

Připomínky a dotazy zasílejte, prosím, na adresu:


Pro webmastery na UK

Přemýšlíte o novém vyhledávači Vašich WWW stránek? Do druhého dne můžete mít vyhledávač, který si skvěle poradí s českým skloňováním a časováním, s rozpoznáváním znakových sad s Latin 2 diakritikou, diakritiku ze slov dotazu umí odstraňovat nebo doplňovat, kontroluje pravopis u slov v dotazu a kromě HTML indexuje také PDF a DOC (MS WORD) dokumenty. Řeč je o technologii vyhledáváče Jyxo. Více o jeho vlastnostech a možnostech se můžete dočíst na http://jyxo.cz/d/info.


Pro Univerzitu Karlovu vytváří Jyxo speciální index. Hlavní WWW stránky UK se indexují každý den. Nové stránky (to jest ty, které v databázi ještě nebyly, ale někde se na ně odkazuje) jsou přidány do 24 hodin. Ostatní stránky se obnovují se 7 denní periodou. Stránky, které se dlouhodobě nemění (tedy robot na nich opakovaně nachází stále stejný obsah) se obnovují se 14 denní periodou. Při indexováni Jyxo podporuje standard robots.txt.


Vyhledávání můžete spouštět předáním parametrů pomocí GET skriptu Jyxo nebo můžete volat XML API Jyxo a výsledek získat v XML.


Inspirací Vám může být, jak služeb vyhledávače Jyxo pro vyhledávání na svých stránkách již využili webmasteři Filosofické fakulty, Fakulty sociálních věd, 2. lékařské fakulty, nebo Egyptologie FF UK. Všechny weby UK vytvářené v redakčním systému Document Globe používají vyhledávání pomocí Jyxo, většinou s využitím XML API.


Pokud Vás nabídka zaujala, pošlete nám kontaktní e-mail . Těšíme se na spolupráci.Připravujeme

  • Vyhledávání v repozitáři UK (DigiTool)Poslední změna: 16. prosinec 2014 19:48 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Adresa pracoviště:

Petrská 3

2. a 3. patro

Praha 1, 110 00


Telefon: +420 224 491 647

E-mail:


Jak k nám