1. září 2017

PASNET slaví 20 let

Sdružení PASNET zve všechny své zákazníky na neformální setkání konané u příležitosti 20. výročí založení sdružení . Setkání se uskuteční 10. 10. 2017 od 14 hodin ve vile Lanna (V Sadech 1, Praha 6). V případě Vašeho zájmu o účast se registrujte zde.

PASNET - Prague Academic and Scientific NETwork - je vysokorychlostní metropolitní síť určená pro přenos obecných digitálních dat. Primárně zajišťuje propojení počítačových LAN sítí pražských pracovišť vysokých škol a Akademie věd ČR. K Internetu je připojena prostřednictvím sítě CESNET2. Přímé propojení se sítěmi T-Mobile Czech Republic a.s. či Dial Telecom umožňuje připojování i těch uživatelů, kteří nesplňují podmínkypro využití e-infrastruktury CESNET.

zajišťuje sdružení bez právní subjektivity, jehož účastníky jsou Akademie věd ČRČeské vysoké učení technické v Praze, Univerzita Karlova a Vysoká škola ekonomická v Praze. Správou finančních a administrativních záležitostí sdružení byla pověřena Univerzita Karlova, která je rovněž zmocněna k uzavírání smluv s neúčastníky sdružení.

Nepřetržitý provoz sítě PASNET zajišťuje a řídí tzv. Operační centrum zřízené a technicky zabezpečené v rámci Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy.

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Ústav výpočetní techniky

Ovocný trh 560/5