CESNET day na Univerzitě Karlově

Cesnet Day zaměřený na představení a propagaci služeb e-Infrastruktury CESNET.

26. května 2016

IT Workshop - setkání správců IT

Dne 14.4. se v Brandýse nad Labem uskutečnilo již druhé setkání správců IT fakult a součástí UK.

Akce proběhla v prostorách Pedagogické fakulty, které tímto děkujeme. Prezentaci ze semináře o přípravě CSIRT-CUNI týmu najdete zde.

15. dubna 2016

Sekce informačních systémů - přestěhována do Petrské 3

ÚVT Sekce informačních systémů nově sídlí v Petrské ulici č. 3, Praha 1.

Podrobné informace naleznete ve WhoIs.

1. dubna 2016

Rámcová smlouva WiFi KaM

28.1. byla podepsána rámcová smlouva na zasíťování WiFi v prostorách KaM na UK.

Rámcová smlouva na dodávku LAN infrastruktury v prostorách kolejí UK a zajištění souvisejících služeb č. UKRUK/725/2016

28. ledna 2016

Nová verze modulu IS

Od 1. listopadu je v ostrém provozu nová verze modulu Studijního informačního systému UK pro přijímací řízení.

1. listopadu 2015

Koleje a menzy v novém

Stále pokračuje postupný přechod univerzitních webů na novou vizuální šablonu, která představuje také změnu ve struktuře informací.

Nové weby tak mají přehlednější strukturu a usnadňují uživatelům orientaci v poskytovaných informacích.

Další součástí Univerzity, která aktuálně změnila svůj web jsou Koleje a menzy (http://www.kam.cuni.cz/).

Na jejich nových stránkách nyní naleznete přehledně strukturované informace k ubytování, stravování, ale také službám pro veřejnost.

Stránky KAM jsou nově rovněž v anglické verzi (http://kam.cuni.cz/KAMEN-1.html).

26. června 2015

Část ÚVT je nově v ulici Petrská č.3

Část Ústavu výpočetní techniky sídlí nově v Petrské ulici č. 3, Praha 1.

Pracoviště zde má jak vedení ÚVT, tak část Sekce infrastruktury a projektů. Podrobné informace naleznete ve WhoIs.

22. června 2015

Nový ředitel ÚVT

Ředitelem Ústavu výpočetní techniky byl 16. dubna 2015 rektorem Univerzity Karlovy, profesorem Tomášem Zimou, DrSc., jmenován Ing. Jakub Papírník.

16. dubna 2015

Nový modul přijímacího řízení

Nejvytíženější informační systém Univerzity - IS Studium bude mít nový modul. Více funkcí, uživatelsky komfortní prostředí a další výhody zajistí inovace SIS. Jako první bude zaveden nový modul pro PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ. Plán spuštění zveřejníme s předstihem.

9. dubna 2015

Veřejná zakázka na mobilní telekomunikační služby

Ústav výpočetní techniky oprganizuje veřejnou zakázku na poskytovatele mobilních telekomunikačních služeb.

8. dubna 2015

ÚVT USPĚL S PROJEKTEM CSIRT TÝMU

Ústav výpočetní techniky uspěl s projektem zřízení CSIRT týmu u Fondu rozvoje CESNET.

16. března 2015

Dodávka LAN infrastruktury v prostorách kolejí UK

Ústav výpočetní techniky organizuje tuto veřejnou zakázku pro zajištění přístupu k širokopásmovému internetu prostřednictvím spolehlivé Wi-Fi sítě ve většině budov kolejí UK a případně i prostor menz tam, kde jsou koleje kombinovány s menzou. Součástí veřejné zakázky je poskytování technické podpory na dodaná zařízení po dobu 10 let.

23. února 2015

Rezervační systém prostor v Karolinu

Nový rezervační systém prostor v Karolinu.

Návod pro rezervaci naleznete zde. Upozorňujeme, že systém umožňuje rezervovat akce maximálně 5 dní předem. Zároveň připomínáme, že je mezi rezervacemi nastaven 45 min. limit, který slouží pro úklid a přípravu místnosti.

2. února 2015

Rekapitulace IT 2014

Rok 2014 - hlavní souhrn událostí v IT.

Připravili jsme stručnou rekapitulaci zásadní událostí a aktivit, které se v oblasti výpočetní techniky v končícím roce uskutečnily. Změny a novinky naleznete v našem Zpravodaji.

Foto: isifa.com

1. ledna 2015

Zákon o kybernetické bezpečnosti

Účinnost zákon nabyde 1.1.2015.

Dotkne se i IT na Univerzitě?

9. prosince 2014

Granty a projekty

Ve spolupráci s Odborem pro vědu a výzkum Rektorátu UK jsme představili inovovanou aplikaci GaP, která umožňuje centralizovanou evidenci grantů a smluvního výzkumu pro všechny součásti Univerzity. Podle opatření rektora č 51/2014 bue aplikace využívána plošně, z důvodu sledování veřejné podpory v režimu de minimis.

1. prosince 2014

Týden vědy a techniky týden poté

Doporučujeme například přednášku zástupců CESNETu:

"Posviťme si (nejen) na internet aneb Moderní optické sítě..."

27. listopadu 2014

Týden vědy a techniky

Program akcí v rámci Týdne vědy a techniky naleznete zde.

5. listopadu 2014

Váš názor

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústav výpočetní techniky